ژانویه 19, 2021

متن کامل – سیستم ثبت نام کانون فرهنگی آموزش مشهد- قسمت ۶

1 min read

 • دکمه ok را کلیک کنید تا نام فایل ایندکس درخواست گردد، نام ایندکس را وارد نمایید، اگر فایل ایندکس موجود باشد، یک کادر محاوله Warning ظاهر می گردد. در این شکل با انتخاب گزینه Yes فایل ایندکس جدید، جایگزین ایندکس قبلی می گردد.
 • با انتخاب گزینه save، ساختار بانک را ذخیره نمایید و از صفحه تغییر ساختار خارج شوید.
 • فصل چهارم

  معرفی نرم افزار

  1. Password

  فرم یک، فرم شروع سیستم می باشدکه کاربر با دادن رمز عبور قادر خواهد بود وارد سیستم اصلی ثبت نام شود. این فرم یکی از سادهترین و ابتدایی ترین فرمهای سیستم می باشد.
  عناصر موجود در این فرم: عناصری که در این فرم مورد استفاده قرار گرفته اند شامل یک عنصر Edit، دو Panel و یک عنصر image می باشد.
  شکل شماره ۱

  1. تعیین آزمون

  بعد از دادن رمز عبور کاربر وارد فرم بعدی یعنی فرم تعیین آزمون می شود که در اینحا از بنی ۲۲ آزمون موجود یکی از آنها را انتخاب می کند و بازدن دکمه enter از صفحه کلید و یا دکمه تأیید که در فرم طراحی شده، پیغام به «سیستم قلم چی خوش آمدید» را مشاهده و بعد از کلیک کردن آن وارد فرم بعدی یعنی سیستم ثبت نام می شود. و اگر از دکمه انصراف استفاده کند از سیستم خارج می شود.

  عناصر موجود در این فرم

  برای طراحی این فرم ابتدا از یک panel استفاده شده و عنصر image‌را در سمت چپ فرم قرار داده ایم. سپس برای مراحل تعیین آزمون و تأیید و انصراف و خوش آمدگویی از label ها، panelها و combobox استفاده کرده ایم.
  شکل شماره ۲

  1. سیستم ثبت نام

  فرم شماره ۴ در حقیقت فرم اصلی در این سیستم می باشد و شامل صفحه ها و دکمه های متفاوتی می باشد.
  ۳-۱- شمای کلی فرم
  این فرم از سه قسمت نسبتا مجزا تشکیل شده است. قسمت بالایی فرم که در آن شمارنده. آخرین شمارنده، رشته تحصیلی و گروه آزمایشی دیده می شود و می توان گفت که برای هر عملیاتی از قبیل حذف، جستجو و یا ثبت نام داوطلب جدیدابتدا باید موارد فوق را تنظیم کرد که البته شمارنده به صورت خودکار و هوشمند توسط سیستم تغییر می کند و منحصر بفرد می باشد در رشته و گروه هم توسط کاربر مشخص می شود.
  قسمت بعدی فرم که در وسط مشاهده می شود خود شامل سه دکمه اصلی می باشد که بازدن هرکدام وارد یک صفحه جداگانه می شویم. دکمه اطلاعات ثبت نام، اطلاعات تکمیلی و اطلاعات کنکور که به منظور ثبت نام دادن تمامی موارد داخل صفحه اطلاعات ثبت نام اجباری و لازم می باشد.
  قسمت سوم و انتهایی فرم شامل کلیه دکمه هایی است که در واقع عملیات اصلی سیستم راشامل می شوند و به فعال کردن آنها عملیاتی را در همین فرم یا فرمهای بعدی می توان انجام داد.
  ۳-۲- معرفی دکمه ها

  دکمه جدید

  با زدن این دکمه کل صفحه سیستم ثبت نام فعال و قابل ویرایش است و می توان باوارد نمودن اطلاعات ثبت نام و تکمیلی و کنکور داوطلب و نیز تعیین رشته و گروه عمل ثبت نام داوطلب جدید را انجام داد. وقتی دکمه جدید را کلیک می کنیم قسمت پایینی فرم ثبت نام عوض شده و دو دکمه ثبت و انصراف را خواهیم دید که برای عمل ثبت نام از دکمه ثبت استفاده می کنیم.

  دکمه جستجو

  هنگامی که این دکمه راکلیک می کنیم کادر محاوره ای باز شده و از ما شماره داوطلبی را که می خواهیم جستجو کنیم می پرسد و بعد از دادن شماره و کلیک ok اطلاعات ثبت نام و تکمیلی و کنکور داوطلب و همچنین رشته و گروه وی از جدولی به نمام kanan.db که در بانک اطلاعاتی درست کرده ایم بازیابی شده و قابل مشاهده می باشد، و اگر شماره داوطلبی در بانک اطلاعاتی موجود نباشدبا پیغمی این را به اطلاع کاربر می رساند.
  هنگامی که داوطلبی را جستجو کردیم یعنی از دکمه جستجو استفاده کردیم، کلیه دکمه هایی که در فرم ۴ «سیستم ثبت نام» غیر فعال بودند مثل اصلاح و تغییر گروه و حذف، فعال شده و آماده کار می باشند.
   
  شکل شماره ۳

  دکمه های اصلاح و تغییر گروه

  بعد از جستجوی داوطلب و فعال شدن این دکمه ها می توانیم در صورت اشتباه بودن اطلاعات یک داوطلب و یا به منظور کامل کردن اطلاعات تکمیلی و کنکور وی از دکمه اصلاح استفاده کنیم بازدن این دکمه کل صفحه فعال و قابل ویرایش و تغییر می شود.
  همچنین اگر داوطلبی تصمیم به تغییر رشته و گروه خود دارد از دکمه تغییر گروه استفاده می کنیم که با زدن این دکمه فقط قسمتهای رشته و گروه و نام پشتیبان از حالت غیر فعال خارج و قابل تغییر می شوند.
  با کلیک بر روی هر یک از دکمه های اصلاح وتغییر گوره به جای کلیه دکمه هی صفحه سیستم ثبت نام دو دکمه تأیید و انصرفا ظاهر می شود.

  دکمه حذف

  برای حذف و پاک کردن اطلاعات یک داوطلب از بانک اطلاعاتی، بعد از جستجو وی با کلیک بر روی دکمه حذف پیغامی ظاهر شده و از اطمینان ما برای حذف سئوال می کند که در صورت تأیید کردن عمل حذف به طور کامل انجام می شود.

  دکمه نمایش و چاپ

  با زدن این دکمه وارد فرم جداگانه دیگری به نام فرم نمایش می شویم. برای دیدن مشخصات داوطلبانیکه در یک رشته و گروه خاص زیر نظر یک پشتیبان کار می کنند از این دکمه استفاده می کنیم. وقتی وارد فرم نمایش شدیم اطلاعاتی از قبیل رشته و گروه و جنسیت و نام پشتیبان را وارد می کنیم و بعد بازدن دکمه نمایش که در همان فرم قرار دارد وارد فرم جداگانه دیگری می شویم که جدول مشخصات داوطلبان در آن قرار دارد.
  می توانیم اطلاعات این جدول را برحسب شماره داوطلبی و نیز نام خانوادگی که در جدول kanan.bd به عنوان ایندکس تعریف شده اند، مرتب کنیم تا عمل جستجو بر اساس یکی از این دو ایندکس به راحتی انجام شود. برای خارج شدن از این فرم از دکمه خروجی که در همین فرم قرار دارد استفاده می کنیم تا به فرم نمایش برگردیم. و برای خروج از فرم نمایش و بازگشت به فرم سیستم ثبت نام از دکمه انصراف که در فرم نمایش قرار دارد استفاده می کنیم.
  شکل شماره ۴
  شکل ۵

  دانلود متن کامل پایان نامه در سایت jemo.ir موجود است
  Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.