ژانویه 23, 2021

دسته بندي علمی – پژوهشی : سیستم ثبت نام کانون فرهنگی آموزش مشهد- قسمت ۸

1 min read

فصل ششم

ارزیابی و نتیجه گیری

  1. ارزیابی پروژه

از آنجایی که این پروژه نخستین کارگروهی ما و همچنین نخستین پروژه برنامه نویسی ما به زبان دلفی می باشد مطمئنا به هنگام ارزیابی می توان به نکات جالب توجهی، دست یافت و اما از نظر خود ما، یکی از مهمترین نکات مثبت و خوب این پروژه این بود که توانستیم ثابت کنیم که می شود همه چیز را از صفر شورع کرد و به سطح نسبتا خوبی رسید.
از آنجایی که رشته تحصیلی ما نرم افزار سیستم می باشد و در دوران تحصیل متأسفانه دروس «تجزیه و تحلیل سیستم ها» و همچنین «پایگاه داده ها» و نیز خود زبان دلفی را نگذرانده بودیم از همان ابتدا با انتخاب این پروژه می دانستمکه باید با تلاش و کوشش بسیار و غلبه بر یآس و ناامیدی همه موارد فوق را از صفر شروع کرده، تا حدود نسبتا زیادی با مبانی درس هی مذکور آشنا شده و در فرصت کمی هم که داشتیم به بهترین نحو ممکن از عهده مسیر انتخابی خود برآییم.
یکی دیگر از نقاط قوت این کار این بودکه ما را نیاز بازار آشنا کرده و ما توانستیم با کمک از پروژه کوچکی که قبلا انجام داده بودیم پلی میان نیاز بازار و مطالب کلاسیک آموخته شده قبلی خود در دانشگاه، بزنیم.
و اما مهمترین نکته ای که باز هم می شود در مورد آن سخن گفت این است که بعد از آشنایی با زبان شیرین ویرژوال دلفی، توانستیم هرچه بیشتر استعداد ها و توانایی های خود ایمان آورده و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنیم و با گامهای محکم تر برای فرداهای پیش رو، گام برداریم.

  1. نتیجه گیری

پروژه تحصیلی فرصت مناسبی برای یادگیری بیشتر و فراتر از آموخته های دانشگاهی می باشد و در ضمن آنکه می توان با محیط کار بیرون، استعدادها و عقاید درونی و کار گروهی نیز بیشتر آشنا شویم.
در یک نتیجه گیری کلی باید عنوان کرد که این پروژه به علت آنکه جدا از محیطهای تئوری و فرضی درارتباط بایک مکان معتبر و یک سیستم گسترده عنوان می شد به خوبی توانستیم سختی ها و مشکلات کار عملی را در کنار فعالیتهای علمی درک کنیم.
از آنجایی که سیستم نرم افزاری ارائه شده توسط ما دقیقا مطابق با خواسته ها و نیازهای مدیران و اعضای کانون بود(حتی در بعضی موارد امکاناتی بیش از نیاز آنها را در سیستم خود گنجاندیم) نظر آنها در این راستا مطلوب و مثبت عنوان شد، و ما نیز بسیار خوشحالیم که در پروژه فارغ التحصیلیمان توانستیم نیازمندیهای یک سیستم را به خوبی تشخیص داده و رضایت اعضای محترم کانون فرهنگی را جلب نماییم.

  1. پیشنهاد در مورد ادامه کار

باید در نظر داشته باشیم که کلا پروژه های نرم افزاری قابلیت گستردگی بسیار زیادی دارند و هرچه بیشتر روی آنها وقت بگذاریم کاملتر و بهتر می شوند و قابلیت اطمینان و همچنین کاربرد آنها نیز افزایش می یابد.
یکی از پیشنهادات ما در مورد ادامه کار این پروژه این است که : بیاییم و این سیستم را تحت وب قرار دهیم تا مدیران و مسئولان کانون بتوانند براحتی با مرکز خود در تهران و شهرستانها در تماس باشند و از آنجایی که همه کاربران نباید به این سیستم دسترسی داشته باشند از رمز عبور خاصی مانند همین سیستم فعلی استفاده کنند و روی مسائل امنیتی سیستم به خاطر تحت و وب بودن بیشتر کار شود.
منابع:

  1. دلفی ۶ راهنمای حامع برناهه نویسان- ترجمه فرهاد قلی زاده نوری
  2. نرنامه نویسی با دللی- تالیف جعفر نژاد قمی- عباسی نژاد
  3. راهنمای سریع دلفی – تالیف گری کرنل
  4. توبوپاسکان- تالیف الیوت پ.کافمن
  5. www.ghalamchi.com

برای دانلود متن کامل این فایل به سایت torsa.ir مراجعه نمایید.
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.