ژانویه 23, 2021

10 کار برای افزایش کارایی مغزتان (قسمت اول)

1 min read

: مغز آدم به اندازه ای مهم و با ارزشه که هیچ وقت نباید از اون الکی استفاده کرد. این گفته رو تا حالا بارها شنیدین و یقینا به طور کامل درسته.

: 10 کار واسه افزایش کارایی مغزتون (قسمت اول)

مغز آدم به اندازه ای مهم و با ارزشه که هیچ وقت نباید از اون الکی استفاده کرد. این گفته رو تا حالا بارها شنیدین و یقینا به طور کامل درسته. مغز شما مهم ترین دارایی تونه و باید از اون به بهتربن شکل ممکن مراقبت کنین. اینجا به 10 کاری که می تونین اونا رو هرروزه واسه افزایش کارایی مغزتون انجام بدین، اشاره شده:

 

1- خواب نیمروزی داشته باشین:

استراحت کردن بدنتون و از بین رفتن خستگی اون، باعث بهتر شدن کارکرد مغز، افزایش قدرت حافظه، و بهتر شدن اخلاق شما می شه. حتی 15 دقیقه چرت کوتاه در طول روز، تغییر بزرگی رو در زندگی روزانه شما به وجود می آورد. پس، خواب نیمروزی داشته باشین، خستگی در کنین، و به مغزتون کمک کنین تا کارایی بهتری داشته باشه. خواب نیمروزی کارکرد مغز شما رو بهتر کنه.

وقتی که خسته هستین، مغز شما قدرت خلاقیت بیشتری داره. از این مزیت استفاده کنین! در نتیجه واسه گرفتن نتیجه بهتر در کارای خلاقانه، اونا رو قبل از خوابتون انجام بدین. خلاقیت درونتون رو شکوفا کنین و دست  به کار شید و بدون انجام دادن کاری خلاقانه، نخوابید. 

3- تنها روی یه موضوع متمرکز شید:

می دونستین که واقعا واسه مغز شما شدنی نیس که چند کار رو همزمان با هم بکنه؟ با متمرکز شدن تنها روی یه کار، باعث میشین که مغزتون از بیشترین حد توانایی خود استفاده کنه و چیزی بیشتر از اون چه که فکر می کنین، بکنه. پس تلاش کنین که به طور همزمان چند کار رو با هم انجام ندین. 

4- فعالیت فیزیکی داشته باشین:

حتما شنیدین که فعالیت فیزیکی و افزایش ضربان قلب، باعث می شه که سالم بمونین و اندام متناسبی داشته باشین. علاوه بر اینا، فعالیت فیزیکی به مغز هم کمک کنه. 15 الی 30 دقیقه از روز خود رو خالی کنین و ورزش کنین. احتیاجی نیس که به باشگاه برید و یا لوازم خاصی داشته باشین؛ تنها دقایقی پیاده روی در دور و بر خونه تون، تاثیر فوق العاده ای روی جسم و ذهن شما داره و باعث افزایش کارایی مغزتون می شه. 

 

5- روی کاغذ بنویسین:

وجود کامپیوترها، iPadا، تبلتا، موبایلای هوشمند و اتصال به اینترنت در همه جا، باعث شده که ما بسیار کمتر از گذشته با خودکار روی کاغذ بنویسیم. تحقیقات نشون داده که نوشتن روی کاغذ، باعث افزایش هوش شما می شه. پس از این به بعد، تلاش کنین که به جای دستگاه های دیجیتال، بیشتر روی کاغذ بنویسین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.