ژانویه 23, 2021

10 کلید طلایی کاهش وزن در آخر هفته | رژیم غذایی

1 min read

در روزای آخر هفته بیشتر جنب و جوش داشته باشین، کمتر بخورین و تلاش کنین 10 راه حل زیر رو به عنوان سرگرمی انجام داده و وزن تون رو کم کنین. حتما این 10 راه رو واسه کاهش وزن تون امتحان کنین.

روزای جمعه که فرا می رسه مغز ما به صورت غیر ارادی کنترل خود رو از دست میده و رویای آخر هفته ای بدون کار و بدون رژیم غذایی رو در سر می پرورانیم. طبق گزارش منتشر شده در مجله سیاست عمومی و بازاریابی ( (public policy &marketing آمریکاییا به صورت میانگین در روزای تعطیل 400 کالری بیشتر از روزای کاری مصرف می کنن. اما این بدون معنی نیس که شما به کلی نا امید شید و بی خیال کاهش وزن گردید چون که با انجام مراحلی ساده می تونین کنترل روزای آخر هفته رو در دست بگیرین.

 

1 – محیط زندگی خود رو تمیز نگه دارین

اگه می خواین از شر کالریای اضافه خلاص شید اسفنج رو وردارین و به تمیز کردن کردن محیط مشغول شید و در حال کار هم سوت بزنین و واسه خود آواز بخونین. 30 دقیقه تمیز کردن زمین تا 300 کالری اضافه رو آب میکنه،جارو کشیدن 131 کالری و سابیدن کف حموم 142 کالری رو می سوزونه.سوخت و ساز خود رو می تونین با آویزون کردن وزنه های سبک به مچ دست خود حتی بیشتر از این کم کنین.

 

2 – صبحونه بخورین

به گفته "پالینسکی" آدمایی که تمایل دارن سریعتر روز رو به ظهر برسانند صبحونه رو در وقت خود خوردن پیشنهاد بهتریه تا اینکه بخوان هر دو وعده صبحونه و نهار رو نزدیک هم بخورن.
از فرصتی که ساعات آزاد روزای آخر هفته به شما میده به راه عالی استفاده کنین و با جا دادن غذاهای غنی پروتئینی در برنامه صبحونه خود هم نیازای تغذیه ای خود رو کامل می کنین و هم اینکه تا زمان شام احساس گرسنگی به شما دست نمیده.
با این حال اگه شما بازم ساعات آزاد زیادی در روزای پنجشنبه و جمعه دارین بهتره وعده های غذایی رو از همدیگه جدا کنین.واسه انجام بهتر روند سوخت و ساز بدن غذا رو آهسته صرف کنین انگار که هر وعده غذایی 30 دقیقه به طول برسه.خوردن کمی ماست با مقداری میوه شما رو از هدف خود دور نمی کنه و دلیل می شه سوخت و ساز بدن شما تا زمان صرف نهار خوب انجام شه.

 

3 – خرید کنین

در بازار با نگرانیای فکری جدید بالا و پایین برید. پالینسکی پیشنهاد می کنه" با کیف دستی خود در بازار گردش کنین حتی بهتره وزنه ساق پای خود رو هم زیر شلوار بپوشید تا به سوختن کالری کمک کنه، تصمیم ساده ای بگیرین و پله ها رو دوتا یکی کنین به جای اینکه از پله برقی استفاده کنین چون که اینکار جنبش شما رو سروسامون می بخشه".

 

4 – برنامه قرار و ملاقاتای خود رو تغییر بدین

به جای خوردن شام در بیرون، غذا رو در خونه صرف کنین. با این کار نه فقط با تغییر برنامه می تونین ادویه جات رو در غذای خود کنترل کنین بلکه می تونین برابر با خواست خودتون آشپزی کنین. پالیسنکی در این باره میگه"وقتی بیرون غذا می خورید دقیقا نمی دونین محتویات غذای شما چیه در حالی که می تونین خودتون آشپزی کنین و اون طور که می خواین غذا بپزید و هم اینکه مقدار خوراک خود رو کم کنین".
"با گذاشتن زمان واسه جفت و جور غذا شما می تونین مقداری کالری اضافی رو هم بسوزونین چون که واسه برداشتن یه ماده غذایی از این طرف به اون طرف می رید و این کار خود انرژی شما رو مصرف می کنه طوریکه پس از خوردن شام بی اختیار روی مبل دراز می کشید و به خوابی آروم فرو می رید".

 

5 – دیرتر از خواب بیدار شید

طبق تحقیق منتشر شده مجله آمریکایی (American Journal of Clinical Nutrition) آدمایی که کمتر می خوابن به صورت میانگین 300 کالری بیشتر از افراد پر خواب مصرف می کنن. به چه دلیل؟ وقتی شما کمتر می خوابید بدن هورمون استرس کورتیسول رو آزاد می کنه که دلیل احساس گرسنگی در شما می شه پس تعجبی نیس که آدمایی که ساعات بیشتری بیدار هستن کالری بیشتری هم دریافت کنن.

 

6 – عشقتون رو به برنامه اضافه کنین

چه کاری بهتر از گذروندن تعطیلات با عشقتونه؟ وقتی از شب رو صرف عشقتون کنین و با گوش دادن به موزیک ملایم و آروم با هم قدم بزنین و آواز بخونین این کار هم تفریحه هم باعث می شه کالریای اضافه سوخته شه. خوبی این کار در اینه که شما بدون اینکه فهمیده باشین و در حالی که حال می کنین وزنتون رو هم کاهش می دید.

 

7 – به سونا برید

بهترین محل واسه عرق ریختن سونا هستش. رفتن به سونا 300 تا 600 کالری رو می سوزونه و این تنها فایده سونا نیس چون که سونا باعث می شه استرسای روزمره از شما دور شه و واقعا مثل قرصی آرامش بخش اما طبیعی عمل می کنه. چون که از رهاسازی هورمون استرس زای کورتیزول جلوگیری می کنه. یافته های تحقیقات نشون میده رفتن به سونا قبل از خواب دلیل خوابی آروم میشه.

 

8 – پیاده روی

حالا وقت اون رسیده که از محیط بسته و کسل کننده خونه خارج شید و لذت پیاده روی در فضای باز رو تجربه کنین. پیاده روی در اینجور حالتی می تونه تا 500 کالری رو بسوزونه. بنا به گفته محققان دانشگاه ناتینگهام پیاده روی در هوای خنک و آزاد می تونه چربیای بیشتری رو بسوزونه.

 

9 – تماشای تلوزیون رو محدود کنین

شاید محدود کردن ساعاتی که به تماشای تلوزیون میگذره بسیار مشکل باشه اما اگه به هدف بزرگتون فکر کنین شک نداشته باشین دست یافتنیه. بهتر نیس به جای اینکه روی مبل دراز بکشین و دو ماراتون تماشا کنین خود وارد میدون شید و دویدن رو تجربه کنین؟ اگه به دنبال بازی هستین ایکس باکس رو انتخاب کنین تا هم لذت ببرین و هم اینکه با انجام یه بازی محرک تا 144 کالری در دقیقه رو بسوزونین.

 

10 – باشگاه برید

اگه وقتش رو ندارین که در روزای کاری به باشگاه برید،از باشگاه نزدیک محلتون سوال کنین که برنامه خاص ای واسه روزای آخر هفته ارائه میدن؟

 

 

منبع : seemorgh.com

جمع آوری به وسیله بخش رژیمای لاغری ، رژیمای چاقی سایت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.