ژانویه 26, 2021

10 گیاهی که از مشکلات کلیوی پیشگیری می کنند | تغذیه سالم

1 min read

10 گیاهی که از مشکلات کلیوی پیشگیری می کنن

10 گیاهی که از مشکلات کلیوی پیشگیری می کنن

سیمرغ

 گیاهان بهترین گزینه واسه پیشگیری از بیماریای کلیوی هستن که لیست موثرترین گیاهان واسه مراقبت از کلیه رو در این مقاله می خونین

پیشگیری از بیماریای کلیوی با گیاهان

مصرف مواد غذایی پرچرب و پردازش شده یا اجناس حیوونی، استرس زیادی به کلیه ها تحمیل می کنه و منتهی به افزایش تولید اسید اوریک به وسیله کلیه ها می شه.
بیشتر از ۱۰ نوع ماده غذایی گیاهی وجود دارن که منتهی به حفظ سلامت کلیه ها می شن. بهترین انتخابای غذایی براساس گیاهان واسه حفظ کارکرد کلیه ها از این قرارند:
کرفس: منتهی به گسترش کارکرد سالم و طبیعی کلیه ها با نابود کردن سموم بدن می شه.
گشنیز: باعث کاهش خطر تشکیل رسوب در کلیه ها می شه. گشنیز واسه نابود کردن جیوه، که یه فلز سمیه و منتهی به کاهش توانایی کلیه ها واسه فیلتر کردن سموم و افزایش خطر دچار شدن به بیماریای کلیوی می شه، خوبه.
شکلای جور واجور کلم: شامل ترکیبات خاص ای هستن که به کبد در خنثی کردن سموم کمک می کنن و بار سموم روی کلیه ها رو هم کاهش میدن. کلما منبع غنی از ویتامینای ث، کا، اسید فولیک، و ویتامین ب ۶ هستن و آنهم واسه پشتیبانی از سلامت کلیه ها. فیبر موجود در گل کلم به جذب بهتر مواد مغذی کمک می کنه و منتهی به کهش مقادیر سمومی می شه که معمولا از راه کلیه ها واسه دفع پردازش می شه.
سیر و پیاز: سبزیجات خونواده پیاز شامل آلیسین هستن؛ ترکیب قدرتمندی که خواص ضد التهابی باورنکردنی داره و به مقابله با عفونت دستگاه ادراری میره.
سیب: منبع عالی از فیبره و منتهی به خنثی شدن سموم دستگاه گوارش می شه و بار سمی روی کلیه ها رو کم می کنه. سیب هم اینکه به کاهش کلسترول کمک می کنه و با پاک کردن خون، اثرات به درد بخور روی سیستم قلبی عروقی داره و به کاهش التهاب کمک می کنه.

توتا: این میوه های خوشرنگ کلید سلامت کلیه ها هستن. شکلای جور واجور توتا منتهی به کاهش عفونت دستگاه ادراری می شن و خاصیت ضد التهاب دارن.
فلفل قرمز: پر از ویتامین ب ۶، ویتامین آ، اسید فولیک و لیکوپن واسه پاک کردن و تصفیه کردن کلیه ها هستش.
جعفری: به عنوان بهترین تمیز کننده کلیه شناخته شده. جعفری منتهی به افزایش حجم ادرار، دفع بیشتر سدیم و افزایش بازجذب پتاسیم می شه.
قاصدک: خاصیت ادرار آور داره. قاصدک شامل مقادیر زیادی منیزیم، پتاسیم و دیگه املاح معدنی و ویتامینا واسه تقویت کارکرد کلیه و کاهش خطر دچار شدن به تشکیل سنگه.
خیار: تحقیقات نشون داده که مصرف خیار به طور منظم، منتهی به نظارت بر اسید اوریک بدن و در نتیجه جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه و سنگ مثانه می شه.

.

منبع : seemorgh.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.