ژانویه 26, 2021

10 گیاه دارویی برای زایمانی راحت! | طب ایرانی

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی

خیلی از خانمای باردار از زایمون طبیعی و دردهای اون می ترسن. مخصوصا که هر چی زمان زایمون نزدیک تر می شه این نگرانیا و دلهرها بیشتر می شه. طب سنتی و گیاهی ما مانند بقیه موارد پزشکی واسه این موضوع هم راه حل داره و مصرف گیاهانی رو به زنان باردار پیشنهاد میده که بتونن زایمون کم دردتری رو تجربه کنن.
در مورد آمادگی واسه زایمون و انجام یه زایمون راحت و حتی آرامش درد بعد از زایمون، طب سنتی راهکارهای خودشو داره. واسه آماده شدن مادر و راحت تر شدن زایمون، در هفته های پایانی بارداری گیاهان مختلفی کمک کننده هستن که ما در این مقاله به بعضی از اونا به طور خلاصه می پردازیم؛
1. خاکشیر
شاید ندونین که دانه خاکشیر می تونه به زایمون راحت شما کمک کنه! الان که فصل گرماست و خوردن نوشیدنیای خنک بسیار متداوله، می تونین واسه راحتی زایمون خود روزانه چند لیوان شربت خاکشیر بخورین.

دانه خاکشیر می تونه به زایمون راحت کمک کنه

 
2. گل شاه پسند
دم نوشی که از این گل دلپذیر و خوشبو به دست میاد باعث آرامش دردهای زایمون و انجام یه زایمون راحت می شه. خوردن روزانه سه فنجون از دمنوش این گل در روزای تقریبا زایمون واسه شما خیلی خوبه.
3. رازیانه
مصرف بعضی از گیاهان در دوران بارداری با احتیاط انجام می شه، چون این گیاهان با خاصیتی که دارن باعث سقط جنین می شن اما همین گیاهان اگه در ماه های آخر بارداری مصرف شن نه فقط دیگه خطری ایجاد نمی کنن بلکه باعث تجربه یه زایمون راحت به وسیله مادر می شن. یکی از این گیاهان رازیانه س که پیشنهاد می شه در ماه آخر بارداری هر روز مصرف شه.
4. زعفران
بیشتر خانوما این ادویه خوش عطر و خوش رنگ رو به عنوان دلیلی واسه سقط جنین می شناسن. درسته که مصرف افراطی و غیر اصولی و متناوب زعفران در دوران بارداری خطرناکه و می تونه باعث سقط جنین شه اما در زمان تقریبا زایمون این طلای سرخ مانند یه دکتر کار رو واسه شما آسون می کنه؛ چای زعفران، شربت زعفران یا به کار گیری اون همراه با زرده تخم مرغ به راحت تر شدن زایمون شما کمک می کنه.
5. برگ ختمی
جفت و جور دمنوش از این گیاه و به کار گیری اون به صورت روزانه واسه زایمون راحت خوبه.

 

به کار گیری دمنوش برگ خطمی به صورت روزانه واسه زایمون راحت خوبه

 
6. شنبلیله و گل شب بو
 آب شنبلیله رو بگیرین و با اون واژن رو شست وشو بدین. هم اینکه می تونین از گل شب بو جوشونده جفت و جور کرده و با به کار گیری اون منطقه واژن رو بشورید. این کار به زایمون راحت تر شما کمک می کنه.
7. تخم شید
دمنوش تخم شید موقع شروع دردهای زایمون می تونه از شدت اونا کم کنه. تخم شید هم اینکه می تونه باعث شه که مدت زمان زایمون هم کاهش پیدا کنه و نوزاد زودتر متولد شه.
8. مشکی دانه
از این دانه می تونین واسه درست کردن دمنوش استفاده کنین و یا اونو به صورت موضعی استفاده کنین. واسه مصرف موضعی اون بهتره اونو با عسل مخلوط کرده و روی شکم و کمر بمالید و با یه دستمال تمیز ببندین و اجازه بدین چند ساعتی روی پوست تون بمونه. این کار بدن شما رو تقویت کرده و تحمل دردهای زایمون رو واسه تون آسون تر می کنه. 

به کار گیری مشکی دانه واسه زایمون راحت خوبه

9. روغن
بعضی از روشای موضعی هم تو یه زایمون راحت کارساز هستن. مثلا به کار گیری روغنا و مالیدن اونا به طور موضعی روی شکم و کمر به صورت روزانه می تونه اثر داشته باشه. واسه این کار از روغن زیتون، بادام یا کنجد استفاده کنین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.