ژانویه 23, 2021

10 چیزی که هرگز فکر نمی کردید باعث چاق شدنتان بشود! | چاقی

1 min read
مجموعه: زیبایی اندام

رابطه جدی میان عفونت گوش در دوران کودکی و چاقی در سنین بالاتر هست

 

10 چیزی که هیچوقت فکر نمی کردین باعث چاق شدنتون بشه!
اگه فکر می کنین پرخوری و کم تحرکی، تنها دلایل زیاد شدن دورکمرتانه، در اشتباهید، عواملی هستن که بر خلاف رژیم و دوندگی روی تردمیل باعث چاق شدنتون می شن این عوامل عبارتند از :

1- محرومیت از نور آفتاب :

محروم بودن از نور آفتاب باعث اضافه وزن و چاقی می شه. اگه فکر می کنین خوردن قرص ویتامین D واسه جبران کمبود نورآفتاب کافیه، اشتباه می کنین. تحقیقات نشون داده بودن در برابر نور آفتاب می تونه به کاهش وزن کمک کنه. دست کم ۲۰ دقیقه در روز، زیر آفتاب باشین تا به بدن تون واسه چربی سوزی کمک کنین. البته به چند حرکت ورزشی و جنب و جوش بدنی هم نیاز دارین.

2- بطریا و کیسه های پلاستکی مواد غذایی:

ساندویچایی که در کیسه های تیفون پیچیده شدن و آب پرتقالی که در بطری پلاستیکیه، شما رو چاق می کنه. بیسفنول A که در بیشتر پوششا و ظروف پلاستیکی پیدا می شه، می تونه جذب مواد غذایی شده و مانند هورمون استروژن بکنه و با ایجاد مشکل در کارکرد بدن واسه تنظیم چربی، چاق تون کنه.

 

3- ازدواج:

ازدواج یکی از دلایل چاق شدنتونه. تحقیقات نشون داده هم زنا و هم مردها بعد از ازدواج، ۲ کیلو اضافه می کنن. پس واسه شرکت در کلاس یوگا یا زومبا آماده شید تا متناسب بمونین.

 

4- تا دیر وقت کار کردن:

پژوهشا نشون میده کسائی که شب کار هستن یا تا دیروقت کار می کنن، نسبت به اونایی که بین کار و زندگی، تعادل برقرار کردن، کالری کمتری می سوزونن و بیشتر چاق می شن. اگه نمی تونین زمان کارتون رو تغییر بدین، صبحا وقتی رو واسه جنب و جوش و عرق ریختن اختصاص بدین.

 

محروم بودن از نور آفتاب باعث اضافه وزن و چاقی می شه

 

5- افزایش باکتری روده:

باکتری موجود در روده و معده شما، کارای زیادی واسه حفظ سلامتی تون انجام میده. اما باکتری زیادی می تونه مضر باشه چون مواد مغذی بیشتری از غذاهای مصرفی شما رو تلف کرده و باعث چاقی تون می شه. واسه سلامت روده و معده تون، بیشتر غذاهای سلام و خالص بخورین و آب فراوون بخورین.

 

6- عفونت گوش:

The American Physiological Association اعلام کرده، رابطه جدی میان عفونت گوش در دوران کودکی و چاقی در سنین بالاتر هست. سوابق تکراری عفونت گوش میانی، می تونه به اعصاب مغز که مسئول چشایی و سیری هستن آسیب زده و موجب پُرخوری در آینده شن. اگه کودک تون عفونت گوش داره، واسه گرفتن پیشنهاد مناسب در مورد تغذیه و مواد غذایی با یه متخصص تغذیه مشورت کنین.

7- گوشیای هوشمند:

استفاده زیادتر از اندازه از گوشیای هوشمند باعث اضافه وزن و چاقی می شه. تعجبی نداره، تحقیقات تائید کردن که استفاده زیاد از گوشیای هوشمند می تونه شما رو چاق و دپرس کنه چون زمان کمی واسه ورزش و جنب و جوش تون باقی میذاره، شاید هم هیچ وقتی نذاره! واسه خود مقرراتی وضع کنین تا گوشی رو کنار گذاشته و حرکت کنین.

 

8- حذف وعده های غذایی:

کمبود تغذیه، بدن تون رو مجبور به به کار گیری ذخیره چربی و تبدیل اون به گلوکز می کنه. اما وقتی که باید این کار رو متوقف کنه ولی ادامه میده، تموم قندهای اضافی به عنوان چربی ذخیره می شن. پس وعده های غذایی تون رو به موقع بخورین؛ و اگه نمی خواین وعده ای رو کامل بخورین، سراغ میوه برید مثلا یه سیب بخورین.

9- تهویه مطبوع:

موندن در اتاقی که مجهز به سیستم تهویه مطبوعه واسه ساعات طولانی، یعنی بدن تون کمتر فعالیت کرده و کالری کمتری واسه حفظ دمای بدن می سوزونه. سبک زندگی یه جا نشینی، علامت خوبی واسه سلامتی نیس، پس قبل از اون که در اینجور فضایی بشینین، جنب و جوش کرده و عرق کنین.

 

10- ویروسای موجود در غذا:

پزشکان دانشگاه لوییزیانا به این نتیجه رسیدن آدمایی که گرفتار به AD-36 هستن، ویروسی که معمولا در غذاهای فاسد شده هست، بیشتر چاق می شن. واقعا، بیشتر از شش ماه زمان میبره تا فرد گرفتار به این ویروس به وزن قبلی اش برگرده. غذاهای تازه جفت و جور شده یا تازه تولید شده یا ارگانیک استفاده کنین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.