ژانویه 26, 2021

10 کار برای افزایش کارایی مغزتان (قسمت دوم)

1 min read

: 10 کار واسه افزایش کارایی مغزتون (قسمت دوم)

همونجوریکه در قسمت اول این مقاله خوندین مغز مهم ترین قسمت بدن شماس. افزایش کارآیی مغز می تونه بسیار به سود شما باشه. در این قسمت از مقاله به راهکارهایی واسه افزایش توان مغزی شما می پردازیم.

6 – هرروز قرصای مولتی ویتامین بخورین:

ماشین شما به سوخت نیاز داره، گوشی موبایل شما نیاز به باتری داره و هم اینکه مغز شمام به مواد مغذی و ویتامینای جور واجور نیاز داره. اگه هرروز قرصای مولتی ویتامین بخورین، به بدن شما مواد مغذی و ویتامینای مورد نیازش می رسه. و براساس تحقیقی که در British Journal of Nutrition منتشر شده، خوردن مولتی ویتامین به بهتر شدن فعالیتای مغز شما کمک می کنه. می تونین قرصای مولتی ویتامین خود رو همراه با اسموتی مورد علاقه تون بخورین تا روز خود رو با انرژی هرچه بیشتر شروع کنین.

7 – زبون نوین یاد بگیرین:

یادگیری زبون نوین یکی از بهترین روش ها واسه بهبود کارایی مغزتونه.  این کار، مغز شما رو مجبور به فعالیت هرچه بیشتر می کنه. یادگرفتن زبانای نوین باعث می شه که با فرهنگای متفاوت آشنا شید و از همه مهم تر اینکه فواید زیادی روی مغز شما داره. پس هر چی سریع تر مبادرت به یاد گرفتن زبانی که دوست دارین بکنین و از فواید اون بهره مند شید.  

8 – همراه با دوستای خود بازیای فکری انجام بدین:

درسته که انجام دادن بازیای فکری اعتیادآوره، اما این بازیا فواید زیادی واسه مغز شما دارن! تحقیقات نشون داده که نوعای جورواجور بازیای فکری، باعث افزایش هوش شما و هم اینکه بالابردن قدرت مغز شما داره. پس این بازیا رو همراه با دوستانتون انجام بدین تا علاوه بر لذت بردن و سرگرم شدن، از امتیازات فوق العاده اونا هم استفاده کنین. 

9 – مدیتیشن انجام بدین:

مدیتیشن یکی از بهترین و قدیمی ترین راه های تمدد اعصاب است. و هم اینکه به جسم و مغز شما کمک می کنه. تحقیقات نشون دادن که مدیتیشن تقریبا به تموم قسمتای مغز فایده میرسونه؛ پس تلاش کنین هرروز مدیتیشن انجام بدین! با انجام این کار، آروم تر میشین و مغز شما در وضعیت بهتری قرار میگیره. 

10 – خوش بین باشین:

خوش بین بودن نه فقط به شما کمک می کنه تا از زندگی بیشتر لذت ببرین، بلکه باعث بهتر شدن کارایی مغزتون هم می شه. وقتی که مثبت فکر می کنین، مغز شما از فواید زیادی بهره مند می شه. پس، تلاش کنین که به نیمه پر لیوان توجه کنین و از زندگی تون بیشتر لذت ببرین و به ذهنتون کمک کنین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.