ژانویه 23, 2021

10 چیزی که ممکن است برخلاف تصور ما | بسیار آلوده باشند !

1 min read

: 10 چیزی که ممکنه برخلاف تصور ما ، بسیار آلوده باشن !

: 10 چیزی که ممکنه برخلاف تصور ما ، بسیار آلوده باشن !

بهداشت

میدونید آلوده ترین چیزای دور و بر شما چیه ؟ کدوم یکی از لوازم شخصی و خونگی شما بیشترین میکروب رو داره ؟ واسه حفظ سلامت فردی و خانوادگی بهتره اونا رو بشناسین.

پزشکان همیشه مراقب سلامت ما هستن و تموم تلاش اونا در همین جهته . روزانه ما با باکتریای زیادی در تماس هستیم و می تونیم اونا رو به بهترین وجه و بطور ساده وارد خونه مون کنیم . وسایل زیادی هستن که نسبت به شغل و کارمون با اونا در رابطه هستیم و از اونا استفاده می کنیم و با احتمال خیلی کم اونا رو پاک می کنیم .

وسایلی که ما با اونا در طول روز زیاد از اونا استفاده می کنیم عبارتند از :

1-کوله و کیف ورزشی

تا حالا فکر کردین که ممکنه کوله یا کیفی که با اون به باشگاه می رید ، آلوده باشه؟ در مدت معلوم و مشخص شده اونو می شویید؟ شاید فکر کنین که به چه دلیل باید این کارا رو انجام بدین؟!

دلیل این کار به طور کامل مشخصه و نیاز به توضیح و تعریف زیادی نداره چون که در بین تمرین بدن بسیار تعریق می کنه و با لمس کردن وسایل ورزشی متفاوت ممکنه بعضی باکتری هارا جذب کنین و با خودتون حمل کنین .

واسه حل این مشکل باید کیف و کوله پشتی تون رو در ماشین لباسشویی به طور کامل بشورید و اگه موافق شستشوی اون نیستین می تونین با به کار گیری یه دستمال مرطوب اونو تمیز کنین .

2-کیبورد رایانه

بعضی از افراد هستن که کارشون با رایانه س و روزانه زمان زیادی رو با رایانه صرف می کنن و غافل از اینکه کیبورد رایانه می تونه منبع آلودگیا و باکتریا باشه ! چون که بین کلیدا کیبورد ، خیلی راحت گرد و غبار ، مو ، آلودگی و باکتریای دستانمان و… می تونن نفوذ کنن و با گذشت زمان می تونن تجمع گاه باکتریا رو تشکیل و با لمس هر کلید به وسیله دستانمان جذب شن .

واسه حل این مشکل و موضل ما به شما این 5 مورد رو معرفی می کنیم :

واسه امنیت و ایمنی بیشتر صفحه کیبورد رو جدا کنین.

از جارو برقی واسه پاکسازی کیبورد استفاده کنین .

یه سیلندر هوای فشرده جفت و جور کنین که بیشتر در فروشگاه های رایانه یافت می شن که با جریان هوای زندونی شده اش می تونه ذرات گرد و غبار روی کیبورد رو تمیز و پاکسازی کنه .

صفحه کلید رو با الکل یا یکدست مرطوب تمیز کنین.

به کار گیری دستمال مرطوب ژله ایی

3-صفحه نمایش گوشی هوشمند

شما وقتی شروع به پاک کردن صفحه نمایش گوشی تون می کنین که درخشش اون تار یا کدر شده باشه و نتونین محتویات مورد نظرتون رو بخونین . کمی عمیق تر این موضوع رو ببینیم که مثلا ما گوشی موبایل خود رو در تموم جاهایی که میریم با خود حمل می کنیم مثل اماکن عمومی مانند بیمارستان و… یا محل کار خود که ممکنه آلودگی زیادی اونجا رو فرا گرفته باشه .

گوشی موبایل هوشمند فقط با دستا در ارتباطه و با این وجود شما باور می کنین که این باعث ایجاد بعضی جوش روی صورت شما می شن؟بله چون که دستان شما آلوده می شن و بعد با لمس صورت به وسیله دستانتون ، آلوده می شه . پس واسه جلوگیری از این مشکل با به کار گیری یه دستمال مرطوب می تونین گوشی موبایل هوشمندتون رو تمیز کنین .

4-کلید

یادتون باشه که یه دسته کلید می تونن روزانه با بعضی اشیا آلوده رابطه دارا باشن و باعث انتقال آلودگی به دستانتون و در ادامه به بقیه بدنتون شن . واسه تمیز کردن کلیدهایتان می تونین اونا رو در مخلوط آب لیمو و نمک بذارین تا تمیز شن و واسه شما مشکل ساز نشن .

5-کارتای پلاستیکی

تا سالای گذشته پول یکی از از کثیف وسایل و وسایل شمرده می شد که پس از اختراع کارتای بانکی امروزه بیشتر مردم بجای حمل پول نقد با خود ، کارتای بانکی شون رو حمل می کنن .

با این حال از این کارت روزانه زیاد استفاده می کنیم و بجز خودمون با افراد زیادی در تماسه مثلا در رستوران کارت رو به گارسون می دیم ، در فروشگاه کارت رو کارمنده فروشگاه مربوطه می دیم و … به این دلایل می تونه خیلی راحت آلوده شه . واسه پاک کردن اون می تونین دوباره از دستمال مرطوب استفاده کنین و میکروبای اونو از بین ببرین .

کارتای هوشمند

6-برس و اسفنجای آرایشی

خانوما شدیدا از لوازم ارایشی استفاده می کنن و در نگه داری اونا تموم تلاش خود رو می کنن ولی هیچ اهمیتی واسه برس هاشون نمی دن و اونا رو با احتمال خیلی کم تمیز می کنن . واسه پاکسازی برسای تون می تونین هم بعد از هر سری به کار گیری اونا به وسیله مخلوط شامپو و آب بشورید و هم می تونین هفته ایی یه بار بشورید .

7-اسفنجای مخصوص شستشوی ظروف

همونجوریکه میدونید از این اسفنجا واسه شستشوی ظروف استفاده می شن که با اونا ظروف کثیف شستشو داده می شن . واسه خلاص شدن از باکتریایی که در این اسفنجا وارد می شن می تونین اسفنج رو در مایکروویو بذارین و پس از یه دقیقه اونو از مایکروویو خارج کنین .

هم اینکه واسه تمیز کردن و میکروب زدایی قلموای آشپزی میشه اونا رو با مخلوطی از سرکه و یا مواد شوینده تمیز کرد .

8-لوازم ورزشی خونگی

ورزش کردن روزانه در خونه هامون کار مناسب ومطلوبیه و هیچ مشکلی ندارن و به همه پیشنهاد می شه که اونو بکنن . با ورزش کردن در خونه ، مثلا تاتامی که زیر پای شما قرار داره یا دمبلی که ازش استفاده می کنین ، تعرق شما رو به خود جذب می کنن و می تونه بعدا باعث ایجاد بعضی بیماریای پوستی روی شما شن . واسه پاک کردن اونا می تونین اونا رو با مخلوط آب و صابون تمیز کنین .

9-ماشین ظرفشویی

بله درست خوندین ، ماشین ظرف شویی! چون که ممکنه ماشین ظرفشویی هم آلوده و کثیف شه و این به این دلیله زمانیکه شما ظروفتان رو همراه با مواد غذایی که روی ان قرار دارن رو در داخل این دستگاه قرار می دید ، در ماشین ظرف شویی باقی می مانند و اگه اونا رو تمیز نکنین می تونن باعث جذب میکروبا و باکتریا می شن . واسه پاک کردن ماشینای ظرفشویی می تونین از سرکه یا حتی نوشابه هم استفاده کنین .

10-سینی مخصوص اضافه کردن پودر و مایع نرم کننده ماشین لباسشویی

و آخرین مورد لیست ما ، سینی ماشین لباسشوییه که می تونن آلوده شن و یا حتی هم می تونن منتهی به آسیبای جدی و جبران ناپذیری در شما شن . پس پس از هر شستشو ، سینی دستگاه رو باز کنین و با به کار گیری یه مسواک اونو تمیز کنین .

چیزای آلوده

ماشین لباس شویی

محل نگهداری مواد شوینده در ماشین لباس شویی با ظرف شویی

منبع نمناک

.

منبع : pezeshk.us

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.